Dynamická jóga: Ashtanga Vinyasa yoga

Ashtanga jóga

Přijďte na soukromou nebo skupinovou lekci jógy v Českých Budějovicích, těší se na Vás lektor jógy Michal Gajdošík,
tel.: +420 722 512 225
Centrum výživového poradenství, s.r.o., U Černé věže 6, České Budějovice (Dům čínské medicíny, 1. patro)

Kromě soukromých lekcí vedu také skupinové lekce Ashtanga jógy v jógové škole Think Yoga v Českých Budějovicích. Nabízím také možnost spolupráce formou seminářů a akcí pro jógová studia.

Zaměřuji se na výuku Ashtanga jógy v Českých Budějovicích a Táboře. Můžete si u mě rezervovat soukromé lekce, které jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé.

Soukromé lekce Ashtanga jógy

Ashtanga jóga a dechové techniky Vám přinesou nejen zlepšení fyzické kondice, ale především otevírají cestu k radosti a naplnění.

Ashtanga jóga je cestou, jak poznat sám sebe. Je cestou ke svobodě, štěstí, radosti a sjednocením se sebou samým. Pokud se i Vy chcete vydat na cestu za vnitřním naplněním, rád Vám na této cestě budu průvodcem. 

Ashtanga jako cesta jak poznat sám sebe

U většiny studentů Ashtangy se duchovní stránka vkrádá pomalu. Ve skutečnosti by Jois učil meditaci a techniku dýchání pránájáma pouze pokročilé studenty až poté, co dokončili roky oddané praxe. V Ashtanga józe je šest sérií póz; říká se, že ze všech Joisových studentů dokončil všech šest pouze jeho vnuk Sharath Rangaswamy.

Díky své dynamice se stala velice oblíbenou po celém světě a není proto divu, že ji cvičili i slavné osobnosti jako Madonna, Willem Dafoe, Sting, Trudie Styler a mnoho dalších známých osobností.

Astahnga jóga je plná pohybu synchronizovaného s dýcháním. Dech se spojuje s pohybem a společně mají čistící a meditativní účinek.

M. Gajdošík (vlevo), M. Pattabhi Jois (uprostřed), V. Plátová (vpravo)

Certifikovaný lektor Ashtanga jógy Michal Gajdošík

Ashtanga plná pohybu

Podle jeho známého „Cvičit, cvičit a všechno přijde.“ představuje Astahga jóga 99% praxe a pouze 1% teorie.

Hlavní zásluhu na povědomí o Ashtanga józe nejen na západě měl její neznámější představitel Sri K. Pattabhi Jois.

Ashtanga jóga - Sri K. Pattabhi Jois

Ashtanga jóga je tradičním jógovým stylem a na rozdíl od Hatha jógy vyniká dynamičností. Řadí se proto mezi dynamické styly jógy.

Ashtanga Vinyasa Yoga je směr jógy pocházející z Indie. Za původní místo vzniku Ashtanga jógy je považováno město Mysore ve státě Karnataka. Patří mezi velmi oblíbenou jógu a setkáte se s ní proto v téměř každém jógovém studiu.

Co je Ashtanga jóga?

Chtěli byste začít cvičit Ashtanga jógu nebo prohloubit svou praxi?

7.10.2022

Jógové akce a semináře

REZERVOVAT SI TERMÍN LEKCE