Anticelulitidní masáž proti celulitidě

1.5.2023

MASÁŽE

Přijďte na masáže v Českých Budějovicích, těší se na Vás masér Michal Gajdošík
tel.: +420 722 512 225
Centrum výživového poradenství, s.r.o., U Černé věže 6, České Budějovice (Dům čínské medicíny, 1. patro)
Objednejte se >

Redukce celulitidy je dlouhodobý proces a je nutná úplná změna životního stylu. Manuální masáže, zejména maderoterapie, v kombinaci s aktivním životním stylem a zdravou stravou.

Přesná příčina celulitidy není známá, ale zdá se, že vzniká v důsledku interakce mezi pojivovou tkání v dermatologické vrstvě, která se nachází pod povrchem kůže, a vrstvou tuku, která je těsně pod ní.

  • Genetické a hormonální faktory
  • Kouření a alkohol
  • Špatná strava, káva a perlivé nápoje
  • Sedavý způsob života a těsné oblečení
  • Stres

Proč vzniká celulitida?

OBJEDNAT SE

Nejvhodnější je prevence samotného vzniku celulitidy. Pravidelná anticelulitidní masáž pomáhá celulitidě předcházet. V kombinaci se zdravým životním stylem, vhodnou stravou, pohybem a pitím lymfatického čaje je možné nejen eliminovat již vzniklou celulitidu, ale také zabránit vzniku nové. Pokud již ale celulitidu máte, vyzkoušejte maderoterapii, věříme, že budete nadšení výsledky stejně tak, jako my.

Jak se zbavit celulitidy?

Pod vrstvou kůže zvanou dermis, kterou si můžete představit jako vnější část kůže, se nachází vrstva tuku. Anticelulitidní masáž působí na odbourávání tukových zásob a posilování pojivové tkáně v postižených oblastech. Zkušený masér provádí při maderoterapeutické masáži pohyby dřevěnými pomůckami, které působí na lymfatický systém a pomáhají v ozdravení i spodní vrstvy kůže.

Celulitida je označení pro hrbolky, dolíčky a nerovnosti vytvořené na povrchu kůže. Někdy se jí také říká pomerančová kůže. Jedná se o stav, který postihuje především ženy. Abychom porozuměli příčinám a léčbě celulitidy, je důležité pochopit, co je pod kůží a co vede ke vzniku celulitidy.

Co je celulitida a pomáhá masáž?

Anticelulitidní masáž pomáhá odbourávat celulitidu na problematických partiích. Pro odstranění nebo eliminaci celulitidy se používají speciální dřevěné nástroje, kterými se masáž provádí (tzv. maderoterapie). Při pravidelných masážích – přibližně 5 – 10 procedur se dostavují první viditelné výsledky. Celulitida se vytrácí, pokožka je viditelně zdravější a dochází k celkovému zpevnění a ozdravení. 

Masáž proti celulitidě

Celulitida (pomerančová kůže) trápí především ženy na problematických partiích. Prvním krokem ke zmínění celulitidy je vyvážená zdravá strava, dostatečný pitný režim a pohybové aktivity. Někdy však i přes všechnu snahu o zdravý životní styl se celulitida dál objevuje mnohdy i u velmi štíhlých žen, které pravidelně cvičí. Jak tedy zmírnit celulitidu, pokud jste vyzkoušeli již téměř všechny možnosti? Pomoci Vám mohou anticelulitidní masáže, tzv. maderoterapie.

Masáž na celulitidu

Masáž na celulitidu je účinný způsob, jak bojovat proti nevzhledné "pomerančové kůži", která postihuje mnoho žen. Tato masáž se zaměřuje na zlepšení pružnosti a pevnosti pokožky, zvýšení cirkulace krve a stimulaci lymfatického systému.

Celulitida je nerovnoměrně rozložený tuk pod kůží, který způsobuje nerovnosti a jamky na povrchu pokožky. Masáž na celulitidu pomáhá rozbít tento tuk a odstranit toxiny nahromaděné v těle. Výsledkem je hladší, pevnější a zdravější vzhled pokožky.

Při masáži na celulitidu tzv. maderoterapii se používají dřevěné nástroje, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. Masáž účinně redukuje celulitidu, ozdravuje lymfatický systém a podporuje detoxikaci organismu.

Pro dosažení optimálních výsledků je důležité pravidelně absolvovat masáže na celulitidu. Doporučuje se podstoupit alespoň 5-10 sezení, ideálně alespoň jednou týdně. V kombinaci s cvičením, zdravou stravou a dostatečným přísunem tekutin může masáž na celulitidu významně přispět k redukci celulitidy a zlepšení celkového vzhledu pokožky.

Kromě toho je masáž na celulitidu také skvělou možností pro relaxaci a odpočinek od každodenního stresu. Mnoho lidí si užívá klidné atmosféry, příjemných olejů a jemné hudby během této procedury.

Pokud trpíte celulitidou a hledáte účinný způsob, jak ji zmírnit či odstranit, pak byste měli zvážit masáž na celulitidu (maderoterapii) jako součást své péče o tělo. Tato metoda vám může přinést nejen estetické výhody, ale také pocit uvolnění a zlepšení celkového zdraví. Nezapomeňte si rezervovat svou masáž na celulitidu ještě dnes!

Masáže proti celulitidě
Masáž proti celulitidě