Anticelulitidní masáž proti celulitidě

27.9.2022

MASÁŽE

Přijďte na masáže v Českých Budějovicích, těší se na Vás masér Michal Gajdošík,
tel.: +420 722 512 225
Studio Think Yoga, Krajinská 230/31, 370 01 České Budějovice

Redukce celulitidy je dlouhodobý proces a je nutná úplná změna životního stylu. Manuální masáže, zejména maderoterapie, v kombinaci s aktivním životním stylem a zdravou stravou.

Přesná příčina celulitidy není známá, ale zdá se, že vzniká v důsledku interakce mezi pojivovou tkání v dermatologické vrstvě, která se nachází pod povrchem kůže, a vrstvou tuku, která je těsně pod ní.

  • Genetické a hormonální faktory
  • Kouření a alkohol
  • Špatná strava, káva a perlivé nápoje
  • Sedavý způsob života a těsné oblečení
  • Stres

Proč vzniká celulitida?

OBJEDNAT SE

Nejvhodnější je prevence samotného vzniku celulitidy. Pravidelná anticelulitidní masáž pomáhá celulitidě předcházet. V kombinaci se zdravým životním stylem, vhodnou stravou, pohybem a pitím lymfatického čaje je možné nejen eliminovat již vzniklou celulitidu, ale také zabránit vzniku nové. Pokud již ale celulitidu máte, vyzkoušejte maderoterapii, věříme, že budete nadšení výsledky stejně tak, jako my.

Jak se zbavit celulitidy?

Pod vrstvou kůže zvanou dermis, kterou si můžete představit jako vnější část kůže, se nachází vrstva tuku. Anticelulitidní masáž působí na odbourávání tukových zásob a posilování pojivové tkáně v postižených oblastech. Zkušený masér provádí při maderoterapeutické masáži pohyby dřevěnými pomůckami, které působí na lymfatický systém a pomáhají v ozdravení i spodní vrstvy kůže.

Celulitida je označení pro hrbolky, dolíčky a nerovnosti vytvořené na povrchu kůže. Někdy se jí také říká pomerančová kůže. Jedná se o stav, který postihuje především ženy. Abychom porozuměli příčinám a léčbě celulitidy, je důležité pochopit, co je pod kůží a co vede ke vzniku celulitidy.

Celulitida

Anticelulitidní masáž pomáhá odbourávat celulitidu na problematických partiích. Pro odstranění nebo eliminaci celulitidy se používají speciální dřevěné nástroje, kterými se masáž provádí (tzv. maderoterapie). Při pravidelných masážích – přibližně 5 – 10 procedur se dostavují první viditelné výsledky. Celulitida se vytrácí, pokožka je viditelně zdravější a dochází k celkovému zpevnění a ozdravení. 

Masáž proti celulitidě

Celulitida trápí především ženy na problematických partiích. Prvním krokem ke zmínění celulitidy je vyvážená zdravá strava, dostatečný pitný režim a pohybové aktivity. Někdy však i přes všechnu snahu o zdravý životní styl se celulitida dál objevuje mnohdy i u velmi štíhlých žen, které pravidelně cvičí. Jak tedy zmírnit celulitidu, pokud jste vyzkoušeli již téměř všechny možnosti? Pomoci Vám mohou anticelulitidní masáže, tzv. maderoterapie.

Masáže proti celulitidě
Masáž proti celulitidě